Derby waterpolo dla ŁSTW

25-03-2024
piłka wodna zatoka sportu pł

Choć to piłka wodna, to derbowy mecz między ŁSTW Politechnika Łódzka i UKS Neptun Uniwersytet Łódzki trzymał w emocjach niemal do końca meczu.

Przed meczem obie łódzkie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli. ŁSTW był na szóstym, a Neptun, na siódmym miejscu. Zespół spod znaku Politechniki Łódzkiej miał jednak jeden mecz rozegrany więcej.

Pierwsza kwarta była na remis. Strzelanie w Zatoce Sportu PŁ rozpoczęli gospodarze. Gola na 1:0 strzelił Stefan Nacuk. Serb jest najskuteczniejszym zawodnikiem ŁSTW w sezonie. Do tego meczu na jego koncie było 25 goli, co stawiało go na piątym miejscu w tabeli strzelców całej Ekstraklasy piłki wodnej. Już w kolejnej akcji wyrównał center Neptuna – Piotr Sznajder. W tej kwarcie gra toczyła się w systemie gol za gol i zakończyła się wynikiem 4:4.

Druga część gry toczyła się pod dyktando ŁSTW. Za sprawą trzech goli Dmytro Hupalovskiego i jednego Bartłomieja Troczyńskiego gospodarze odskoczyli na cztery gole przewagi. Na początku trzeciej kwarty podwyższyli przewagę do pięciu i w połowie tej części meczu prowadzili 10:5.

Wydawało się, że sprawa zwycięstwa jest przesądzona. Zawodnicy Neptuna zaczęli jednak grać agresywniej w obronie i zdecydowanie skuteczniej w ataku. Przez kolejnych osiem minut gry (mecz trwa łącznie 32 minuty), przy gromkim dopingu swoich kibiców, strzelili pięć bramek i na cztery minuty przed końcem meczu wyrównali na 10:10.

Końcówkę lepiej zagrali jednak gospodarze. Najpierw Troczyński wyprowadził ich znów na jednobramkowe prowadzenie, a pół minuty przed końcową syreną, mecz zamroził Hupalovsky

ŁSTW Politechnika Łódzka - UKS Neptun Uniwersytet Łódzki 12:10 (4;4, 4:1, 2;2, 2:3)